Sullins Connector Solutions PREC018SACN-RC
PREC018SACN-RC picture photo
Mfg. Part Number
PREC018SACN-RC
Brief Description
CONN HEADER .100" SNGL STR 18POS
Datasheet Download
PREC018SACN-RC.pdf
Availability of PREC018SACN-RC
QUANTITY
PREC018SACN-RC Order Process
Ship out your order
Specifications of PREC018SACN-RC
Internal Part NumberEIS-PREC018SACN-RC
Number of Positions18
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PREC018SACN-RC
Related LinksPREC018, PREC018SACN-RC Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PREC018SACN-RC Details Description
Related parts for PREC018SACN-RC
IC CLK BUFFER 1:2 3GHZ 8MSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 0.007 OHM 2% 1W 3264 datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 1.4A 188.5 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 267K OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 130 OHM 1% 3/4W 1210 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
RES 12.1 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
TAPE METAL 100M datasheet.pdf
LED RED DIFF 3MM SQUARE T/H datasheet.pdf
RES 182 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf