Sullins Connector Solutions PREC021SAAN-RC
PREC021SAAN-RC picture photo
Mfg. Part Number
PREC021SAAN-RC
Brief Description
CONN HEADER .100" SNGL STR 21POS
Datasheet Download
PREC021SAAN-RC.pdf
Availability of PREC021SAAN-RC
QUANTITY
PREC021SAAN-RC Order Process
Ship out your order
Specifications of PREC021SAAN-RC
Internal Part NumberEIS-PREC021SAAN-RC
Number of Positions21
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PREC021SAAN-RC
Related LinksPREC021, PREC021SAAN-RC Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PREC021SAAN-RC Details Description
Related parts for PREC021SAAN-RC
CONN SOCKET 40POS .8MM VERT SMD datasheet.pdf
IC REGISTER SHIFT/STORAGE 20SOIC datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 15W datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 4.5-9VIN 12VOUT datasheet.pdf
RES 1 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 3.3PF 1KV NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 300W datasheet.pdf
RES 909K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 42 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
RES SMD 4.12M OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf