Susumu RG3216N-75R0-B-T5
RG3216N-75R0-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-75R0-B-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 75 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-75R0-B-T5.pdf
Availability of RG3216N-75R0-B-T5
QUANTITY
RG3216N-75R0-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-75R0-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-75R0-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)75
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-75R0-B-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-75R0-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-75R0-B-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-75R0-B-T5
SIDACTOR 2CHP 90/180V 250A TO220 datasheet.pdf
IC MOSFET DRIVER 9A N-INV 8CDIP datasheet.pdf
RES SMD 60.4 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 100MS SNT-4A datasheet.pdf
LED CBI 5MM GRN DIFF TRI BLK datasheet.pdf
CONN RACK/PANEL 34POS 5A datasheet.pdf
CAP CER 2.5PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN FORK UNINSUL datasheet.pdf
CRYSTAL 48.000 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf