FFF 10119126-L0J-50DLF
10119126-L0J-50DLF picture photo
Mfg. Part Number
10119126-L0J-50DLF
Manufacturer
Product Category
Backplane Connectors - Specialized
Brief Description
XCEDE HD 3W 3PVH 4COL
Datasheet Download
10119126-L0J-50DLF.pdf
Availability of 10119126-L0J-50DLF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
10119126-L0J-50DLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10119126-L0J-50DLF
Internal Part NumberEIS-10119126-L0J-50DLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginMultiple Devices Location Change 23/Feb/2015
Standard Package256
Category Connectors, Interconnects
FamilyBackplane Connectors - Specialized
SeriesXCede®
PackagingBulk
Connector UsageBackplane
Connector TypeHeader, Male Pins and Blades
Connector StyleXCede®, Left Wall
Number of Positions-
Number of Positions LoadedAll
Pitch-
Number of Rows-
Number of Columns4
Mounting TypeThrough Hole
TerminationPress-Fit
Contact Layout, Typical12 Signal Pairs, 14 Ground
Features-
Contact FinishGold or Gold, GXT™
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ColorBlack
Current Rating-
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-
Voltage Rating-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10119126-L0J-50DLF
Related Links10119126-, 10119126-L0J-50DLF Datasheet, FFF Distributor
10119126-L0J-50DLF Details Description
Related parts for 10119126-L0J-50DLF
RELAY REED SPST 2A 12V datasheet.pdf
LED 5MM RT ANG RED/GRN DIFF PCMT datasheet.pdf
CAP THIN FILM 3.8PF 25V 0402 datasheet.pdf
IC CLOCK BUFFER 1:5 20SOIC datasheet.pdf
SUPER-SAFEWAY PLUG NEMA L15-20 datasheet.pdf
CONV DC/DC 10W 9-36VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
OPEN FRAME HEADER datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 35W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 55POS PIN datasheet.pdf