Sullins Connector Solutions PREC021SBDN-M71RC
PREC021SBDN-M71RC picture photo
Mfg. Part Number
PREC021SBDN-M71RC
Brief Description
CONN HEADER .100" SNGL R/A 21POS
Datasheet Download
PREC021SBDN-M71RC.pdf
Availability of PREC021SBDN-M71RC
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
PREC021SBDN-M71RC Order Process
Ship out your order
Specifications of PREC021SBDN-M71RC
Internal Part NumberEIS-PREC021SBDN-M71RC
Number of Positions21
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PREC021SBDN-M71RC
Related LinksPREC021S, PREC021SBDN-M71RC Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PREC021SBDN-M71RC Details Description
Related parts for PREC021SBDN-M71RC
DIODE SCHOTTKY 20V 500MA SOD123 datasheet.pdf
RES SMD 68.1K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 3.1A 37.7 MOHM datasheet.pdf
RES 200K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
THERMASHIELD WRAP 2.25" SLV 50' datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 2POS R/A 3.81MM datasheet.pdf
RES 193 OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 128POS PIN datasheet.pdf
SURGE PROTECTION datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 500V 52A SP3 datasheet.pdf
FUSE 400A 800V TP 408 AR datasheet.pdf