Sullins Connector Solutions PREC022DBAN-M71RC
PREC022DBAN-M71RC picture photo
Mfg. Part Number
PREC022DBAN-M71RC
Brief Description
CONN HEADER .100" DUAL R/A 44POS
Datasheet Download
PREC022DBAN-M71RC.pdf
Availability of PREC022DBAN-M71RC
QUANTITY
PREC022DBAN-M71RC Order Process
Ship out your order
Specifications of PREC022DBAN-M71RC
Internal Part NumberEIS-PREC022DBAN-M71RC
Number of Positions44
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PREC022DBAN-M71RC
Related LinksPREC022D, PREC022DBAN-M71RC Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PREC022DBAN-M71RC Details Description
Related parts for PREC022DBAN-M71RC
IC EEPROM 16KBIT 2MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
IC SYNC SEPARATOR ANLG 16-QSOP datasheet.pdf
RES CHAS MNT 25 OHM 5% 100W datasheet.pdf
CONN SOCK STRIP 22POS SMD datasheet.pdf
LAMP T-2 TELEPHONE SLIDE 60V datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 11POS PIN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 55POS PIN datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC DECODER/DEMUX 3-8 16-SOIC datasheet.pdf
Connector Socket 38 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf