Sullins Connector Solutions PREC022SBDN-M71RC
PREC022SBDN-M71RC picture photo
Mfg. Part Number
PREC022SBDN-M71RC
Brief Description
CONN HEADER .100" SNGL R/A 22POS
Datasheet Download
PREC022SBDN-M71RC.pdf
Availability of PREC022SBDN-M71RC
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
PREC022SBDN-M71RC Order Process
Ship out your order
Specifications of PREC022SBDN-M71RC
Internal Part NumberEIS-PREC022SBDN-M71RC
Number of Positions22
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PREC022SBDN-M71RC
Related LinksPREC022S, PREC022SBDN-M71RC Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PREC022SBDN-M71RC Details Description
Related parts for PREC022SBDN-M71RC
CABLE ASSEM FIBER ST-ST 1 METER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CAP CER 5.6PF 500V 1111 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 5POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
FUSE SEMICONDUCTOR 550A 700VAC datasheet.pdf
LED HEATSINK W/FAN 5V 59X20MM datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V LVDS LOW 25PPM datasheet.pdf
AC/DC datasheet.pdf
LUG COPPER 1 HOLE datasheet.pdf
20 MTE HDR SRRA SMT.100CL datasheet.pdf
FIXED IND 23NH 230MA 1.1 OHM SMD datasheet.pdf