Sullins Connector Solutions PREC022SFAN-RC
PREC022SFAN-RC picture photo
Mfg. Part Number
PREC022SFAN-RC
Brief Description
CONN HEADER .100" SNGL STR 22POS
Datasheet Download
PREC022SFAN-RC.pdf
Availability of PREC022SFAN-RC
QUANTITY
PREC022SFAN-RC Order Process
Ship out your order
Specifications of PREC022SFAN-RC
Internal Part NumberEIS-PREC022SFAN-RC
Number of Positions22
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.318" (8.08mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PREC022SFAN-RC
Related LinksPREC022, PREC022SFAN-RC Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PREC022SFAN-RC Details Description
Related parts for PREC022SFAN-RC
CONV DC/DC 2W 24VIN 09VOUT datasheet.pdf
IC AMP 2.4/2.5GHZ LN 6UQFN datasheet.pdf
COIN CELL BATTERY HOLDER datasheet.pdf
CONN HEADER 48POS GOLD SMD datasheet.pdf
RES 14.7K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 180UH 820MA 260 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
IC LED Driver AC DC Offline Switcher Triac Dimming Lighting 16-TSSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 1.4PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
20W DC/DC CONV 1"X1" 1.6KV datasheet.pdf