Sullins Connector Solutions PREC027SAEN-RC
PREC027SAEN-RC picture photo
Mfg. Part Number
PREC027SAEN-RC
Brief Description
CONN HEADER .100" SNGL STR 27POS
Datasheet Download
PREC027SAEN-RC.pdf
Availability of PREC027SAEN-RC
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
PREC027SAEN-RC Order Process
Ship out your order
Specifications of PREC027SAEN-RC
Internal Part NumberEIS-PREC027SAEN-RC
Number of Positions27
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PREC027SAEN-RC
Related LinksPREC027, PREC027SAEN-RC Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PREC027SAEN-RC Details Description
Related parts for PREC027SAEN-RC
RELAY GEN PURPOSE SPST 30A 9V datasheet.pdf
CONN HOUSING 10POS .100 DL datasheet.pdf
IC CPU SUPERV 16K EEPROM 8-SOIC datasheet.pdf
CONN BOOT FOR MODULAR PLUGS datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS STR 5.08MM datasheet.pdf
SCT3250EX 17.95" 8" EX112 datasheet.pdf
CABLE CLAMP M20, 6-12M, THERMOPL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR datasheet.pdf
26500 5C 5#20 PIN RECP datasheet.pdf
270UF 250V 22X30MM 105C 2000H datasheet.pdf