Sullins Connector Solutions PREC033SAAN-RC
PREC033SAAN-RC picture photo
Mfg. Part Number
PREC033SAAN-RC
Brief Description
CONN HEADER .100" SNGL STR 33POS
Datasheet Download
PREC033SAAN-RC.pdf
Availability of PREC033SAAN-RC
QUANTITY
PREC033SAAN-RC Order Process
Ship out your order
Specifications of PREC033SAAN-RC
Internal Part NumberEIS-PREC033SAAN-RC
Number of Positions33
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PREC033SAAN-RC
Related LinksPREC033, PREC033SAAN-RC Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PREC033SAAN-RC Details Description
Related parts for PREC033SAAN-RC
CONV DC-DC 5V 6A VERT datasheet.pdf
.050C/L CEC 25 DUAL POS datasheet.pdf
IC DETECTOR VOLT 3.7V TMR 5SSOP datasheet.pdf
IC SNGL INVERTER GATE SC70-5 datasheet.pdf
SENSOR 100PSI 7/16-20UNF 2B 4.5V datasheet.pdf
RES 768 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 18-36VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 7.5A 115V datasheet.pdf
CIR BRKR MAG 240VAC 80VDC LEVER datasheet.pdf