Sullins Connector Solutions PREC034SABN-RC
PREC034SABN-RC picture photo
Mfg. Part Number
PREC034SABN-RC
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
CONN HEADER .100" SNGL STR 34POS
Datasheet Download
PREC034SABN-RC.pdf
Availability of PREC034SABN-RC
QUANTITY
PREC034SABN-RC Order Process
Ship out your order
Specifications of PREC034SABN-RC
Internal Part NumberEIS-PREC034SABN-RC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
Series-
PackagingBulk
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded, Breakaway
Number of Positions34
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishTin
Contact Finish Thickness-
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PREC034SABN-RC
Related LinksPREC034, PREC034SABN-RC Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PREC034SABN-RC Details Description
Related parts for PREC034SABN-RC
TVS DIODE 200VWM 324VC SMB datasheet.pdf
CONVER DC/DC 0.75 3.63V @ 3A SIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 28POS .125 EXTEND datasheet.pdf
OPTOISO 5KV GATE DRIVER 8DIP datasheet.pdf
SNSW 15.1A 3/16 NONE datasheet.pdf
FUSE CLIP CART 600V 60A CHASSIS datasheet.pdf
RES 3.726K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 464K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.6V 500MW SOD123 datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 50MA SC70-5 datasheet.pdf