Sullins Connector Solutions PREC034SADN-RC
PREC034SADN-RC picture photo
Mfg. Part Number
PREC034SADN-RC
Brief Description
CONN HEADER .100" SNGL STR 34POS
Datasheet Download
PREC034SADN-RC.pdf
Availability of PREC034SADN-RC
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
PREC034SADN-RC Order Process
Ship out your order
Specifications of PREC034SADN-RC
Internal Part NumberEIS-PREC034SADN-RC
Number of Positions34
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PREC034SADN-RC
Related LinksPREC034, PREC034SADN-RC Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
PREC034SADN-RC Details Description
Related parts for PREC034SADN-RC
IDC CABLE- APR24A/ AE24M / APR24 datasheet.pdf
RES SMD 1.27K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER .4MM 56POS SMD datasheet.pdf
FLACHSTE-GEH2,8 6P datasheet.pdf
RES 22K OHM 1/4W 2% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.21M OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
34 SIL VERT PIN HDR datasheet.pdf
RES SMD 400 OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
OSC XO 24.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100" datasheet.pdf
350 TB SOCKET RA datasheet.pdf
CAP CER 240PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf