Murata Electronics North America PRF18BB471QS5RB
PRF18BB471QS5RB picture photo
Mfg. Part Number
PRF18BB471QS5RB
Manufacturer
Product Category
Thermistors - PTC
Brief Description
THERMISTOR 470 OHM 0603
Datasheet Download
PRF18BB471QS5RB.pdf
Availability of PRF18BB471QS5RB
QUANTITY
PRF18BB471QS5RB Order Process
Ship out your order
Specifications of PRF18BB471QS5RB
Internal Part NumberEIS-PRF18BB471QS5RB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Sensors, Transducers
FamilyThermistors - PTC
SeriesPOSISTOR® PRF18/21
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance in Ohms @ 25°C470
Resistance Tolerance±50%
Operating Temperature-20°C ~ 140°C
Power - Max-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRF18BB471QS5RB
Related LinksPRF18BB, PRF18BB471QS5RB Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
PRF18BB471QS5RB Details Description
Related parts for PRF18BB471QS5RB
CONN HEADER .100 SINGL R/A 6POS datasheet.pdf
IC XLATOR 1CH 1.65-3.6V SOT23-6 datasheet.pdf
RES SMD 97.6 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 51PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 8POS 270DEG 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
CONN SOCKET DIN 16POS R/A GOLD datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 20POS GOLD datasheet.pdf