Murata Electronics North America PRG18BB470MB1RB
PRG18BB470MB1RB picture photo
Mfg. Part Number
PRG18BB470MB1RB
Manufacturer
Product Category
PTC Resettable Fuses
Brief Description
THERMISTOR PTC 47 OHM SMD
Datasheet Download
PRG18BB470MB1RB.pdf
Availability of PRG18BB470MB1RB
QUANTITY
PRG18BB470MB1RB Order Process
Ship out your order
Specifications of PRG18BB470MB1RB
Internal Part NumberEIS-PRG18BB470MB1RB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesPTC Overcurrent POSISTOR®
Standard Package4,000
Category Circuit Protection
FamilyPTC Resettable Fuses
SeriesPOSISTOR® PRG18BB
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Max24V
Current - Max630mA
Current - Hold (Ih) (Max)29mA
Current - Trip (It)61mA
R Min/Max-
Time to Trip-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRG18BB470MB1RB
Related LinksPRG18BB, PRG18BB470MB1RB Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
PRG18BB470MB1RB Details Description
Related parts for PRG18BB470MB1RB
SENSOR TEMP RATIOMETRIC 8SOIC datasheet.pdf
JUMPER-H1505TR/A3048S/X 3" datasheet.pdf
RES SMD 23.7K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 2KV X7R 2220 datasheet.pdf
TVS DIODE 70.1VWM 118.65VC SMD datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 2.5KV TRIAC 4DIP datasheet.pdf
FIXED IND 220NH 2A 42 MOHM SMD datasheet.pdf
IC CLOCK DRIVER 1.8V LP 28-BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
CAP CER 22PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 100W datasheet.pdf