Susumu PRG3216P-1072-D-T5
PRG3216P-1072-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
PRG3216P-1072-D-T5
Brief Description
RES SMD 10.7K OHM 1W 1206 WIDE
Datasheet Download
PRG3216P-1072-D-T5.pdf
Availability of PRG3216P-1072-D-T5
QUANTITY
PRG3216P-1072-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PRG3216P-1072-D-T5
Internal Part NumberEIS-PRG3216P-1072-D-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10.7k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRG3216P-1072-D-T5
Related LinksPRG3216P-, PRG3216P-1072-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
PRG3216P-1072-D-T5 Details Description
Related parts for PRG3216P-1072-D-T5
MOSFET N-CH 30V 21A 8-SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 15V 0.1A SOT89-3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP MICA 100PF 2% 500V 1210 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
Crystal 25.0000MHz 20ppm 9pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
B3904 944MHZ datasheet.pdf
OUTPUT MODULE 16 SOLID STATE datasheet.pdf
CONN PLUG datasheet.pdf
EMP-AL (60X30) datasheet.pdf
33000UF 63V 65X105MM 85C 15000H datasheet.pdf