Susumu PRG3216P-1182-B-T5
PRG3216P-1182-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
PRG3216P-1182-B-T5
Brief Description
RES SMD 11.8K OHM 1W 1206 WIDE
Datasheet Download
PRG3216P-1182-B-T5.pdf
Availability of PRG3216P-1182-B-T5
QUANTITY
PRG3216P-1182-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PRG3216P-1182-B-T5
Internal Part NumberEIS-PRG3216P-1182-B-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)11.8k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRG3216P-1182-B-T5
Related LinksPRG3216P-, PRG3216P-1182-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
PRG3216P-1182-B-T5 Details Description
Related parts for PRG3216P-1182-B-T5
RES SMD 69.8 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC FPGA 78 I/O 100TQFP datasheet.pdf
CAP CER 470PF 200V NP0 1825 datasheet.pdf
RES 25.5 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
LCD CHARAC DISPLAY 20X4 RS422 datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 31.25MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 11 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
040 W/B HEADER ASSY-12P(R/A) datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf