Susumu PRG3216P-1200-B-T5
PRG3216P-1200-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
PRG3216P-1200-B-T5
Brief Description
RES SMD 120 OHM 1W 1206 WIDE
Datasheet Download
PRG3216P-1200-B-T5.pdf
Availability of PRG3216P-1200-B-T5
QUANTITY
PRG3216P-1200-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PRG3216P-1200-B-T5
Internal Part NumberEIS-PRG3216P-1200-B-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)120
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRG3216P-1200-B-T5
Related LinksPRG3216P-, PRG3216P-1200-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
PRG3216P-1200-B-T5 Details Description
Related parts for PRG3216P-1200-B-T5
TRIMMER 2M OHM 0.75W PC PIN datasheet.pdf
CONN HOUSING 18POS .100 DUAL datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 60KB FLASH 44-TQFP datasheet.pdf
SHIELD MQS 26P ASS'Y datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 2.5A 125VAC/VDC SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 150W datasheet.pdf
FIXED IND 3.3NH 840MA 66 MOHM datasheet.pdf
CBL RIBN 100COND 0.025 BLK 275' datasheet.pdf
WHITE SHRINK TRAK .25" 1000/BX datasheet.pdf
CONN PLUG 34POS INLINE SKT datasheet.pdf
CAP FILM 0.0015UF 5% 1000VDC AXI datasheet.pdf