Susumu PRG3216P-1210-B-T5
PRG3216P-1210-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
PRG3216P-1210-B-T5
Brief Description
RES SMD 121 OHM 1W 1206 WIDE
Datasheet Download
PRG3216P-1210-B-T5.pdf
Availability of PRG3216P-1210-B-T5
QUANTITY
PRG3216P-1210-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PRG3216P-1210-B-T5
Internal Part NumberEIS-PRG3216P-1210-B-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)121
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRG3216P-1210-B-T5
Related LinksPRG3216P-, PRG3216P-1210-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
PRG3216P-1210-B-T5 Details Description
Related parts for PRG3216P-1210-B-T5
IC HEX INVERTER 14-DHVQFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 160PS R/A .050 SLD datasheet.pdf
KIT SYSTEM DEV FOR PES24T3G2 datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS 0.8MM SMD R/A datasheet.pdf
RES 86.6K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 31POS PIN datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 55POS SKT datasheet.pdf
BOX ALUM UNPAINTED 7.87"LX6.3"W datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM R-TAB datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
22UF 450V 18X20MM 105C 4000H datasheet.pdf