Susumu PRG3216P-12R7-D-T5
PRG3216P-12R7-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
PRG3216P-12R7-D-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 12.7 OHM 1W 1206 WIDE
Datasheet Download
PRG3216P-12R7-D-T5.pdf
Availability of PRG3216P-12R7-D-T5
QUANTITY
PRG3216P-12R7-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PRG3216P-12R7-D-T5
Internal Part NumberEIS-PRG3216P-12R7-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesPRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12.7
Tolerance±0.5%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRG3216P-12R7-D-T5
Related LinksPRG3216P-, PRG3216P-12R7-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
PRG3216P-12R7-D-T5 Details Description
Related parts for PRG3216P-12R7-D-T5
RES SMD 4.3KOHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 3.9A 42 MOHM TH datasheet.pdf
CAP CER 100PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP CER 390PF 1KV NP0 1812 datasheet.pdf
IC GATE OR 1CH 2-INP SOT-5 datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V CML HIGH 25PPM datasheet.pdf
LED CBI 3MM ARRAY 1X8 RED TH datasheet.pdf
LED SUPPLY CC AC/DC 57-95V 1.05A datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
CABLE GLAND METAL M63 37-44MM datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 630V X7R 1206 datasheet.pdf