Susumu PRG3216P-1301-D-T5
PRG3216P-1301-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
PRG3216P-1301-D-T5
Brief Description
RES SMD 1.3K OHM 1W 1206 WIDE
Datasheet Download
PRG3216P-1301-D-T5.pdf
Availability of PRG3216P-1301-D-T5
QUANTITY
PRG3216P-1301-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PRG3216P-1301-D-T5
Internal Part NumberEIS-PRG3216P-1301-D-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.3k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRG3216P-1301-D-T5
Related LinksPRG3216P-, PRG3216P-1301-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
PRG3216P-1301-D-T5 Details Description
Related parts for PRG3216P-1301-D-T5
FIXED IND 2.2UH 11.2A 5.3 MOHM datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST 8BIT 20SOIC datasheet.pdf
CARD EDGE 44POS DL .100X.200 BLK datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 250V datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 10PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
RES SMD 30.1K OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
PG16 CABLE CLAMP datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 12A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
1 pC Charge Injection, 100 pA Leakage CMOS 5 V/+5 V/+3 V Dual SPDT Switch IC datasheet.pdf