Susumu PRG3216P-1402-B-T5
PRG3216P-1402-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
PRG3216P-1402-B-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 14K OHM 1W 1206 WIDE
Datasheet Download
PRG3216P-1402-B-T5.pdf
Availability of PRG3216P-1402-B-T5
QUANTITY
PRG3216P-1402-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PRG3216P-1402-B-T5
Internal Part NumberEIS-PRG3216P-1402-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesPRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)14k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRG3216P-1402-B-T5
Related LinksPRG3216P-, PRG3216P-1402-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
PRG3216P-1402-B-T5 Details Description
Related parts for PRG3216P-1402-B-T5
RES SMD 11.5 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 332 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 47 OHM 5W 5% RADIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 18 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
LCD ALPHA/NUM DISPL 8X2 BLU WHT datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 12V datasheet.pdf
CONN PIN VINYL INSUL 100PC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK SMT datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM L-TAB datasheet.pdf
AC/DC CNV 80V/60A/1200W W/ATMTV datasheet.pdf
CAP FILM 0.15UF 10% 250V RADIAL datasheet.pdf