Susumu PRG3216P-1540-B-T5
PRG3216P-1540-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
PRG3216P-1540-B-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 154 OHM 1W 1206 WIDE
Datasheet Download
PRG3216P-1540-B-T5.pdf
Availability of PRG3216P-1540-B-T5
QUANTITY
PRG3216P-1540-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PRG3216P-1540-B-T5
Internal Part NumberEIS-PRG3216P-1540-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesPRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)154
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRG3216P-1540-B-T5
Related LinksPRG3216P-, PRG3216P-1540-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
PRG3216P-1540-B-T5 Details Description
Related parts for PRG3216P-1540-B-T5
RES SMD 27 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC BUS BUFF TRI-ST HEX 16TSSOP datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V 0.2A 6DSBGA datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole Wire Wrap datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
IC EEPROM 2KBIT 400KHZ 8SOP datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM L-TAB datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 25 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP CER 27PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
OSC MEMS 33.0000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf