Susumu PRG3216P-1542-D-T5
PRG3216P-1542-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
PRG3216P-1542-D-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 15.4K OHM 1W 1206 WIDE
Datasheet Download
PRG3216P-1542-D-T5.pdf
Availability of PRG3216P-1542-D-T5
QUANTITY
PRG3216P-1542-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PRG3216P-1542-D-T5
Internal Part NumberEIS-PRG3216P-1542-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesPRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)15.4k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRG3216P-1542-D-T5
Related LinksPRG3216P-, PRG3216P-1542-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
PRG3216P-1542-D-T5 Details Description
Related parts for PRG3216P-1542-D-T5
TERM BLOCK HDR 48POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
RES SMD 340 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CONN HEADER VERT TIN 9POS datasheet.pdf
LOW HERMETIC THERMOSTAT datasheet.pdf
CAP TANT 120UF 5% 15V AXIAL datasheet.pdf
ANTENNA CABLE 5M SMA MALE-FEMALE datasheet.pdf
INSULATING WASHER YELLOW datasheet.pdf
ENCODER MECH PC 4POS SINGLE datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 0.63A 250VAC/VDC datasheet.pdf
SMD 7-SEGMENT RED datasheet.pdf
CAP CER 1UF 100V X7R 1210 datasheet.pdf