Susumu PRG3216P-15R0-D-T5
PRG3216P-15R0-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
PRG3216P-15R0-D-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 15 OHM 1W 1206 WIDE
Datasheet Download
PRG3216P-15R0-D-T5.pdf
Availability of PRG3216P-15R0-D-T5
QUANTITY
PRG3216P-15R0-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PRG3216P-15R0-D-T5
Internal Part NumberEIS-PRG3216P-15R0-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesPRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)15
Tolerance±0.5%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRG3216P-15R0-D-T5
Related LinksPRG3216P-, PRG3216P-15R0-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
PRG3216P-15R0-D-T5 Details Description
Related parts for PRG3216P-15R0-D-T5
RES ARRAY 4 RES 330 OHM 0804 datasheet.pdf
BOARD LOGIC 2 OLED SW SOCKETS datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X25MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
MULTI-PAIR 6COND 18AWG GRY 500' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
FUSE HOLDER 58V 60A PANEL MNT datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
XCEDE HD LEFT 4PVH 8 COL WK datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
OSC OCXO 38.88MHZ SNWV PC PIN datasheet.pdf