Susumu PRG3216P-1600-B-T5
PRG3216P-1600-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
PRG3216P-1600-B-T5
Brief Description
RES SMD 160 OHM 1W 1206 WIDE
Datasheet Download
PRG3216P-1600-B-T5.pdf
Availability of PRG3216P-1600-B-T5
QUANTITY
PRG3216P-1600-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PRG3216P-1600-B-T5
Internal Part NumberEIS-PRG3216P-1600-B-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)160
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRG3216P-1600-B-T5
Related LinksPRG3216P-, PRG3216P-1600-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
PRG3216P-1600-B-T5 Details Description
Related parts for PRG3216P-1600-B-T5
CRIMPER CATV F RG6/59 VIDEO CBL datasheet.pdf
TRANS NPN PREBIAS/PNP 0.6W 6TSOP datasheet.pdf
CONN PLUG FEMALE 5PIN GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 80POS .156 datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL SPST 8UMAX datasheet.pdf
IGBT 600V 60A 150W TO247AD datasheet.pdf
RES 1.6 OHM 3W 1% AXIAL datasheet.pdf
INPUT FILTER 45,55KW 400V datasheet.pdf
FIXED IND 110UH 144MA 4.9 OHM TH datasheet.pdf