Susumu PRG3216P-1620-B-T5
PRG3216P-1620-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
PRG3216P-1620-B-T5
Brief Description
RES SMD 162 OHM 1W 1206 WIDE
Datasheet Download
PRG3216P-1620-B-T5.pdf
Availability of PRG3216P-1620-B-T5
QUANTITY
PRG3216P-1620-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PRG3216P-1620-B-T5
Internal Part NumberEIS-PRG3216P-1620-B-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)162
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRG3216P-1620-B-T5
Related LinksPRG3216P-, PRG3216P-1620-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
PRG3216P-1620-B-T5 Details Description
Related parts for PRG3216P-1620-B-T5
CONN HEADER 5POS 1.25MM SMD GOLD datasheet.pdf
FITTING TEE EIA/TIA LD/CD5 IVORY datasheet.pdf
IC PIN DRIVER 40MHZ 3ST 8-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 5600PF 2.5KV X7R 1825 datasheet.pdf
IC TXRX RS485/422 10MBPS 8SOIC datasheet.pdf
CONN MOD COUPLER W/DOUBLE CABLE datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 4POS WALL MT PINS datasheet.pdf
RES 2.15 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
DC/DC CONVERT DUAL 12V 4A datasheet.pdf
IC OPAMP R-R 16V CMOS 8DFN datasheet.pdf
LUG COPPER 1 HOLE datasheet.pdf
CRYSTAL 32.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf