Susumu PRG3216P-1621-D-T5
PRG3216P-1621-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
PRG3216P-1621-D-T5
Brief Description
RES SMD 1.62K OHM 1W 1206 WIDE
Datasheet Download
PRG3216P-1621-D-T5.pdf
Availability of PRG3216P-1621-D-T5
QUANTITY
PRG3216P-1621-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PRG3216P-1621-D-T5
Internal Part NumberEIS-PRG3216P-1621-D-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.62k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRG3216P-1621-D-T5
Related LinksPRG3216P-, PRG3216P-1621-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
PRG3216P-1621-D-T5 Details Description
Related parts for PRG3216P-1621-D-T5
BANANA PLUG datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X38MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
RES SMD 5.9K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC REG BUCK BOOST ADJ TRPL 24QFN datasheet.pdf
JACK SCREW HEX SLOTTED 4-40 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 300W datasheet.pdf
SWAB SNGL HEAD FOAM 5" 50/PKG datasheet.pdf
INSERT MALE 7+6POS+1GND datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf