Susumu PRG3216P-1780-B-T5
PRG3216P-1780-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
PRG3216P-1780-B-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 178 OHM 1W 1206 WIDE
Datasheet Download
PRG3216P-1780-B-T5.pdf
Availability of PRG3216P-1780-B-T5
QUANTITY
PRG3216P-1780-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PRG3216P-1780-B-T5
Internal Part NumberEIS-PRG3216P-1780-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesPRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)178
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRG3216P-1780-B-T5
Related LinksPRG3216P-, PRG3216P-1780-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
PRG3216P-1780-B-T5 Details Description
Related parts for PRG3216P-1780-B-T5
INSERT MALE 10POS TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
IC XDCP 32-TAP 10K 3-WIRE 8-SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V/2.5V 0.3A 10DFN datasheet.pdf
IC FPGA 125 I/O 160PQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 4.0V 4-USP datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
CONN HEADER 34 POS 2.54 datasheet.pdf