Susumu PRG3216P-1800-B-T5
PRG3216P-1800-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
PRG3216P-1800-B-T5
Brief Description
RES SMD 180 OHM 1W 1206 WIDE
Datasheet Download
PRG3216P-1800-B-T5.pdf
Availability of PRG3216P-1800-B-T5
QUANTITY
PRG3216P-1800-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PRG3216P-1800-B-T5
Internal Part NumberEIS-PRG3216P-1800-B-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)180
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRG3216P-1800-B-T5
Related LinksPRG3216P-, PRG3216P-1800-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
PRG3216P-1800-B-T5 Details Description
Related parts for PRG3216P-1800-B-T5
KWIK KLIP MICRO J-TYPE 1/2"LONG datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 3MSPS SAMPLE 28SSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 20POS FEMALE SOLDER datasheet.pdf
RES SMD 23.7 OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V/1.8V 0.15A 6MLF datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 100V NP0 AXIAL datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 7.5NS 100TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 150W datasheet.pdf
RES SMD 75K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SUB-MIN SKT/CARRIER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100" datasheet.pdf