Susumu PRG3216P-1820-D-T5
PRG3216P-1820-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
PRG3216P-1820-D-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 182 OHM 1W 1206 WIDE
Datasheet Download
PRG3216P-1820-D-T5.pdf
Availability of PRG3216P-1820-D-T5
QUANTITY
PRG3216P-1820-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PRG3216P-1820-D-T5
Internal Part NumberEIS-PRG3216P-1820-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesPRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)182
Tolerance±0.5%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRG3216P-1820-D-T5
Related LinksPRG3216P-, PRG3216P-1820-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
PRG3216P-1820-D-T5 Details Description
Related parts for PRG3216P-1820-D-T5
SWITCH FS HINGE LEVER GOLD PCB datasheet.pdf
CONNECTOR CPCI 175POS PRESFIT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EXTEND datasheet.pdf
SENSOR 75PSI M20-1.5 6G 4-20MA datasheet.pdf
CAR INTERMED W/JOINT IGA#2504-5 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 41POS RT ANG PINS datasheet.pdf
CLIMATE CONTROL 16-18000BTU datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
CAP CER 7.6PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-3.3V 10W datasheet.pdf
CAP FILM 4.7UF 5% 850VDC AXIAL datasheet.pdf