Susumu PRG3216P-2001-B-T5
PRG3216P-2001-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
PRG3216P-2001-B-T5
Brief Description
RES SMD 2K OHM 1W 1206 WIDE
Datasheet Download
PRG3216P-2001-B-T5.pdf
Availability of PRG3216P-2001-B-T5
QUANTITY
PRG3216P-2001-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PRG3216P-2001-B-T5
Internal Part NumberEIS-PRG3216P-2001-B-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRG3216P-2001-B-T5
Related LinksPRG3216P-, PRG3216P-2001-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
PRG3216P-2001-B-T5 Details Description
Related parts for PRG3216P-2001-B-T5
CONN PLUG 4POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 7POS 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 25W datasheet.pdf
IC ANALOG SWITCH 4 X SPST 16SOIC datasheet.pdf
RES 1.58M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 200K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RF TXRX MOD 900MHZ datasheet.pdf