Susumu PRG3216P-2432-B-T5
PRG3216P-2432-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
PRG3216P-2432-B-T5
Brief Description
RES SMD 24.3K OHM 1W 1206 WIDE
Datasheet Download
PRG3216P-2432-B-T5.pdf
Availability of PRG3216P-2432-B-T5
QUANTITY
PRG3216P-2432-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PRG3216P-2432-B-T5
Internal Part NumberEIS-PRG3216P-2432-B-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)24.3k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRG3216P-2432-B-T5
Related LinksPRG3216P-, PRG3216P-2432-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
PRG3216P-2432-B-T5 Details Description
Related parts for PRG3216P-2432-B-T5
RES SMD 178K OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100 EYELET datasheet.pdf
LOCATOR TOOL TYPE A datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZ4 M32 datasheet.pdf
PROXIMITY SENSOR M12 3MM NO datasheet.pdf
RES 16.9K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
9+ 9 DIL SMT PICK/PLACE HDR datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.563" (14.30mm) datasheet.pdf
05 FFCFPC ZIF E02HSGASSY16CKTEMB datasheet.pdf
CTV 5C 5#20 PIN J/N RECP datasheet.pdf
50UF 150V 11.13X38.1 85C AXI datasheet.pdf