Susumu PRG3216P-2740-D-T5
PRG3216P-2740-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
PRG3216P-2740-D-T5
Brief Description
RES SMD 274 OHM 1W 1206 WIDE
Datasheet Download
PRG3216P-2740-D-T5.pdf
Availability of PRG3216P-2740-D-T5
QUANTITY
PRG3216P-2740-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PRG3216P-2740-D-T5
Internal Part NumberEIS-PRG3216P-2740-D-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)274
Tolerance±0.5%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRG3216P-2740-D-T5
Related LinksPRG3216P-, PRG3216P-2740-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
PRG3216P-2740-D-T5 Details Description
Related parts for PRG3216P-2740-D-T5
IC SWITCH SPDT 6DSBGA datasheet.pdf
IC INVERTER 8-INPUT 20SOP datasheet.pdf
RES SMD 1.15K OHM 0.1% 1/5W 0805 datasheet.pdf
MBXL R/A HDR 5ACP+24S+5ACP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 200W datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 1.5A 150 MOHM datasheet.pdf
HEAVYCON HOUSING/ACCESSORY datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X35MM R-TAB datasheet.pdf
IC SDRAM 256M 133MHZ 90BGA datasheet.pdf