Susumu PRG3216P-2741-D-T5
PRG3216P-2741-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
PRG3216P-2741-D-T5
Brief Description
RES SMD 2.74K OHM 1W 1206 WIDE
Datasheet Download
PRG3216P-2741-D-T5.pdf
Availability of PRG3216P-2741-D-T5
QUANTITY
PRG3216P-2741-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PRG3216P-2741-D-T5
Internal Part NumberEIS-PRG3216P-2741-D-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.74k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRG3216P-2741-D-T5
Related LinksPRG3216P-, PRG3216P-2741-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
PRG3216P-2741-D-T5 Details Description
Related parts for PRG3216P-2741-D-T5
RELAY AUTOMOTIVE SPDT 20A 24V datasheet.pdf
CONN RING TERM 6AL/ 8CU AWG #10 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 6A 24V datasheet.pdf
CHASSIS AND COVER, VEA SERIES datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS BLACK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 datasheet.pdf
PLUG 5POS 0 DEG GRY/BLUE 2.7-3.9 datasheet.pdf
DSUB 78POS SOCKET datasheet.pdf
RES SMD 54.2 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
28AWG QSFP CABLE ASSY datasheet.pdf
CONN MMCX JACK STR 50OHM CRIMP datasheet.pdf