Epson SG-8002JA 20.0000M-PCBLO
SG-8002JA 20.0000M-PCBLO picture photo
Mfg. Part Number
SG-8002JA 20.0000M-PCBLO
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSCILLATOR CMOS PROG 20MHZ T/R
Datasheet Download
SG-8002JA 20.0000M-PCBLO.pdf
Availability of SG-8002JA 20.0000M-PCBLO
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
SG-8002JA 20.0000M-PCBLO Order Process
Ship out your order
Specifications of SG-8002JA 20.0000M-PCBLO
Internal Part NumberEIS-SG-8002JA 20.0000M-PCBLO
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSG-8002
Packaging*
TypeXO (Standard)
Frequency20MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)28mA
Ratings-
Mounting Type*
Size / Dimension*
Height*
Package / Case*
Current - Supply (Disable) (Max)16mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SG-8002JA 20.0000M-PCBLO
Related LinksSG-8002JA 20, SG-8002JA 20.0000M-PCBLO Datasheet, Epson Distributor
SG-8002JA 20.0000M-PCBLO Details Description
Related parts for SG-8002JA 20.0000M-PCBLO
IC OPAMP GP 1.8MHZ DDPAK datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE DPDT 5A 5V datasheet.pdf
CONN RCPT HOUSING 6POS 2.5MM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 24POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
HEADER 4POS PIN T/H 2.54MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 150W datasheet.pdf
IVS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CAP CER 6.8UF 35V X5R 0805 datasheet.pdf
CAP CER 180PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 16V X7R 0402 datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.6A datasheet.pdf