Susumu PRG3216P-27R4-D-T5
PRG3216P-27R4-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
PRG3216P-27R4-D-T5
Brief Description
RES SMD 27.4 OHM 1W 1206 WIDE
Datasheet Download
PRG3216P-27R4-D-T5.pdf
Availability of PRG3216P-27R4-D-T5
QUANTITY
PRG3216P-27R4-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PRG3216P-27R4-D-T5
Internal Part NumberEIS-PRG3216P-27R4-D-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)27.4
Tolerance±0.5%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRG3216P-27R4-D-T5
Related LinksPRG3216P-, PRG3216P-27R4-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
PRG3216P-27R4-D-T5 Details Description
Related parts for PRG3216P-27R4-D-T5
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 3A 12V datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 16TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
SWTCH S-MINI SPST-NC 5A ROLL LVR datasheet.pdf
FUSE TELPOWER 30A 170VDC datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 8POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 26.7 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
OSC MEMS 200.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf