API Delevan S0603-15NH2S
S0603-15NH2S picture photo
Mfg. Part Number
S0603-15NH2S
Brief Description
FIXED IND 15NH 700MA 200 MOHM
Datasheet Download
S0603-15NH2S.pdf
Availability of S0603-15NH2S
QUANTITY
S0603-15NH2S Order Process
Ship out your order
Specifications of S0603-15NH2S
Internal Part NumberEIS-S0603-15NH2S
Material - CoreAlumina
Inductance15nH
Tolerance±3%
Current Rating700mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)200 mOhm Max
Q @ Freq32 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant4GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.062" L x 0.035" W (1.58mm x 0.89mm)
Height - Seated (Max)0.040" (1.02mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S0603-15NH2S
Related LinksS0603-, S0603-15NH2S Datasheet, API Delevan Distributor
S0603-15NH2S Details Description
Related parts for S0603-15NH2S
JUMPER-H9992TR/1853BL/H9992TR 8" datasheet.pdf
RES METAL OX 3W 2 OHM 5% AXL datasheet.pdf
TXRX DUAL 5V TIA/EIA-232 16-SOIC datasheet.pdf
CONN SOCKET CONT QUADRAX SZ8 BLU datasheet.pdf
CABLE 6COND 18AWG BLACK 250' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 60W datasheet.pdf
CAP CER 24PF 400VAC SL RADIAL datasheet.pdf
STEEL INNER PANEL datasheet.pdf
Connector Socket 33 Position 0.200" (5.08mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf