Susumu PRG3216P-2800-B-T5
PRG3216P-2800-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
PRG3216P-2800-B-T5
Brief Description
RES SMD 280 OHM 1W 1206 WIDE
Datasheet Download
PRG3216P-2800-B-T5.pdf
Availability of PRG3216P-2800-B-T5
QUANTITY
PRG3216P-2800-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PRG3216P-2800-B-T5
Internal Part NumberEIS-PRG3216P-2800-B-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)280
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRG3216P-2800-B-T5
Related LinksPRG3216P-, PRG3216P-2800-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
PRG3216P-2800-B-T5 Details Description
Related parts for PRG3216P-2800-B-T5
DSUB CABLE - CMM15G/AE15M/CFM15G datasheet.pdf
IC REG SWTCHD CAP 3.3V 20HTSSOP datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.091" NYLON 15/16" datasheet.pdf
CARDEDGE 120POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100 EYELET datasheet.pdf
MOSFET N-CH 55V 42A DPAK datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES 156 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 2POS T/H R/A TIN datasheet.pdf