Susumu PRG3216P-3000-D-T5
PRG3216P-3000-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
PRG3216P-3000-D-T5
Brief Description
RES SMD 300 OHM 1W 1206 WIDE
Datasheet Download
PRG3216P-3000-D-T5.pdf
Availability of PRG3216P-3000-D-T5
QUANTITY
PRG3216P-3000-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PRG3216P-3000-D-T5
Internal Part NumberEIS-PRG3216P-3000-D-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)300
Tolerance±0.5%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRG3216P-3000-D-T5
Related LinksPRG3216P-, PRG3216P-3000-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
PRG3216P-3000-D-T5 Details Description
Related parts for PRG3216P-3000-D-T5
XFRMR LAMINATED 12VA THRU HOLE datasheet.pdf
RES SMD 2K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.25A 50V datasheet.pdf
CONN PLUG 30POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN MALE 160POS 4ROWS GOLD SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
LUG datasheet.pdf
TOOL HAND CRIMP-SET 16-14AWG datasheet.pdf
RES 7.5K OHM 11W 5% AXIAL datasheet.pdf