Susumu PRG3216P-3322-D-T5
PRG3216P-3322-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
PRG3216P-3322-D-T5
Brief Description
RES SMD 33.2K OHM 1W 1206 WIDE
Datasheet Download
PRG3216P-3322-D-T5.pdf
Availability of PRG3216P-3322-D-T5
QUANTITY
PRG3216P-3322-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PRG3216P-3322-D-T5
Internal Part NumberEIS-PRG3216P-3322-D-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33.2k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRG3216P-3322-D-T5
Related LinksPRG3216P-, PRG3216P-3322-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
PRG3216P-3322-D-T5 Details Description
Related parts for PRG3216P-3322-D-T5
CAP FILM 0.033UF 20% 275VAC RAD datasheet.pdf
CONN SOCKET 2-FB 150POS 5ROW datasheet.pdf
IC EEPROM 32KBIT 400KHZ 8TSSOP datasheet.pdf
RES 10M OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
MOSFET N-CH 450V 11A TO-220SIS datasheet.pdf
CAP TANT 180UF 5% 10V AXIAL datasheet.pdf
CONN LINE SOURCE SET SCREW 1POS datasheet.pdf
RKS10J datasheet.pdf
QUICKIE datasheet.pdf
CABINET ALUM UNPTD 6"L X 4"W datasheet.pdf
120UF 60V 12.5X42.5 105C RAD datasheet.pdf