Susumu PRG3216P-3571-B-T5
PRG3216P-3571-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
PRG3216P-3571-B-T5
Brief Description
RES SMD 3.57K OHM 1W 1206 WIDE
Datasheet Download
PRG3216P-3571-B-T5.pdf
Availability of PRG3216P-3571-B-T5
QUANTITY
PRG3216P-3571-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PRG3216P-3571-B-T5
Internal Part NumberEIS-PRG3216P-3571-B-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.57k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRG3216P-3571-B-T5
Related LinksPRG3216P-, PRG3216P-3571-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
PRG3216P-3571-B-T5 Details Description
Related parts for PRG3216P-3571-B-T5
CONN FFC BOTTOM 23POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER QUAD 2-CH 16TSSOP datasheet.pdf
SWITCH REED 10-15AT SPST .25A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 3.3V 5W datasheet.pdf
SW KEY TUBULAR HIGH SECURITY #44 datasheet.pdf
IC UART FIFO 128B QUAD 68PLCC datasheet.pdf
RES 143K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
IE-MINIFIBERLINX-II, TP-TX/FX-CW datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 30V 96W datasheet.pdf