Susumu PRG3216P-35R7-D-T5
PRG3216P-35R7-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
PRG3216P-35R7-D-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 35.7 OHM 1W 1206 WIDE
Datasheet Download
PRG3216P-35R7-D-T5.pdf
Availability of PRG3216P-35R7-D-T5
QUANTITY
PRG3216P-35R7-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PRG3216P-35R7-D-T5
Internal Part NumberEIS-PRG3216P-35R7-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesPRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)35.7
Tolerance±0.5%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRG3216P-35R7-D-T5
Related LinksPRG3216P-, PRG3216P-35R7-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
PRG3216P-35R7-D-T5 Details Description
Related parts for PRG3216P-35R7-D-T5
CONV DC/DC 3W SNGL 12V 5V SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 25V 20% 1210 datasheet.pdf
IC AUD/VID SWITCH IC2 SER 16QSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 39POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
Crystal 25.0000MHz 30ppm 13pF 50 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR 16BIT MCU MCP3910 datasheet.pdf
CONN FEMALE HSNG .156 15POS datasheet.pdf