Susumu PRG3216P-3832-B-T5
PRG3216P-3832-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
PRG3216P-3832-B-T5
Brief Description
RES SMD 38.3K OHM 1W 1206 WIDE
Datasheet Download
PRG3216P-3832-B-T5.pdf
Availability of PRG3216P-3832-B-T5
QUANTITY
PRG3216P-3832-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PRG3216P-3832-B-T5
Internal Part NumberEIS-PRG3216P-3832-B-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)38.3k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRG3216P-3832-B-T5
Related LinksPRG3216P-, PRG3216P-3832-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
PRG3216P-3832-B-T5 Details Description
Related parts for PRG3216P-3832-B-T5
IC VOLT DETECT LP 3.30V SOT23-3 datasheet.pdf
IC 133-MHZ CLOCK SYNTH 56-SSOP datasheet.pdf
CAP CER 180PF 25V X7R 0402 datasheet.pdf
RES SMD 249 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER VA VERT 2 POS 7.92MM datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 50V X7R 0402 datasheet.pdf
TXRX SFF SM OC3/STM-1 STD SR datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 64QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
IC MCU ARM 512KB FLASH 256LBGA datasheet.pdf
CAP CER 12PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf