Susumu PRG3216P-4021-B-T5
PRG3216P-4021-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
PRG3216P-4021-B-T5
Brief Description
RES SMD 4.02K OHM 1W 1206 WIDE
Datasheet Download
PRG3216P-4021-B-T5.pdf
Availability of PRG3216P-4021-B-T5
QUANTITY
PRG3216P-4021-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PRG3216P-4021-B-T5
Internal Part NumberEIS-PRG3216P-4021-B-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.02k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRG3216P-4021-B-T5
Related LinksPRG3216P-, PRG3216P-4021-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
PRG3216P-4021-B-T5 Details Description
Related parts for PRG3216P-4021-B-T5
CABLE MMCX RA-SMA JACK RG316 24" datasheet.pdf
IC OPAMP CUR SENS 1.2MHZ SOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 2.05 OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf
CAP TANT 5.6UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 56UH 1.2A 180 MOHM TH datasheet.pdf
CONN ADAPT SMA JACK TO SMPM PLUG datasheet.pdf
DIP-6 SSR 1 FORM A datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
EVAL BOARD HIGH EFF BUCK REG datasheet.pdf
RES SMD 6.98 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
HAND TOOL datasheet.pdf
CAP FILM 0.0022UF 20% 480VAC AXI datasheet.pdf