Susumu PRG3216P-41R2-D-T5
PRG3216P-41R2-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
PRG3216P-41R2-D-T5
Brief Description
RES SMD 41.2 OHM 1W 1206 WIDE
Datasheet Download
PRG3216P-41R2-D-T5.pdf
Availability of PRG3216P-41R2-D-T5
QUANTITY
PRG3216P-41R2-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PRG3216P-41R2-D-T5
Internal Part NumberEIS-PRG3216P-41R2-D-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)41.2
Tolerance±0.5%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRG3216P-41R2-D-T5
Related LinksPRG3216P-, PRG3216P-41R2-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
PRG3216P-41R2-D-T5 Details Description
Related parts for PRG3216P-41R2-D-T5
IC FLASH 2MBIT 90NS 32DIP datasheet.pdf
DIODE ZENER 27V 500MW SOD123 datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 16V X5R 0402 datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 400MA 250VAC/VDC datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 440VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 620 OHM 2W 2512 WIDE datasheet.pdf
KK 100 HDR POL RTAN 19POS datasheet.pdf
RES SMD 26.1 OHM 1/4W 2512 datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X5.84MM datasheet.pdf
EVAL BOARD HMC554LC3B datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 25 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf