Susumu PRG3216P-4221-B-T5
PRG3216P-4221-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
PRG3216P-4221-B-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 4.22K OHM 1W 1206 WIDE
Datasheet Download
PRG3216P-4221-B-T5.pdf
Availability of PRG3216P-4221-B-T5
QUANTITY
PRG3216P-4221-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PRG3216P-4221-B-T5
Internal Part NumberEIS-PRG3216P-4221-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesPRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.22k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRG3216P-4221-B-T5
Related LinksPRG3216P-, PRG3216P-4221-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
PRG3216P-4221-B-T5 Details Description
Related parts for PRG3216P-4221-B-T5
JUMPER-H1503TR/A3049B/H1503TR 8" datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV TRANSISTOR 8SOIC datasheet.pdf
IC SRAM 2MBIT 70NS 32STSOP datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6200K 2SMD datasheet.pdf
THERMAL PAD 20X5X2MM datasheet.pdf
KK 156 HDR ASSY FRLK 3POS TIN datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 20% 75V AXIAL datasheet.pdf