Susumu PRG3216P-4222-D-T5
PRG3216P-4222-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
PRG3216P-4222-D-T5
Brief Description
RES SMD 42.2K OHM 1W 1206 WIDE
Datasheet Download
PRG3216P-4222-D-T5.pdf
Availability of PRG3216P-4222-D-T5
QUANTITY
PRG3216P-4222-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PRG3216P-4222-D-T5
Internal Part NumberEIS-PRG3216P-4222-D-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)42.2k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRG3216P-4222-D-T5
Related LinksPRG3216P-, PRG3216P-4222-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
PRG3216P-4222-D-T5 Details Description
Related parts for PRG3216P-4222-D-T5
CAP TACTILE SQUARE GREEN datasheet.pdf
RELAY SSR DUAL 25A RNDM PNL MNT datasheet.pdf
IC FPGA 175 I/O 208PQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 132W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 25W datasheet.pdf
RES 40.2 OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 196 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPST 16A 125V datasheet.pdf
CONN HDR 102POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
DAMAMY26SA101 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf