Susumu PRG3216P-4301-D-T5
PRG3216P-4301-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
PRG3216P-4301-D-T5
Brief Description
RES SMD 4.3K OHM 1W 1206 WIDE
Datasheet Download
PRG3216P-4301-D-T5.pdf
Availability of PRG3216P-4301-D-T5
QUANTITY
PRG3216P-4301-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PRG3216P-4301-D-T5
Internal Part NumberEIS-PRG3216P-4301-D-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.3k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRG3216P-4301-D-T5
Related LinksPRG3216P-, PRG3216P-4301-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
PRG3216P-4301-D-T5 Details Description
Related parts for PRG3216P-4301-D-T5
TVS DIODE 5.5VWM 8.5VC SOT23-5 datasheet.pdf
IC AMP VIDEO FADE CONTRLD 14-DIP datasheet.pdf
IC VREF SERIES/SHUNT 4.5V 8SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 1A 8SOIC datasheet.pdf
LED MOONSTONE COOL WHITE TO252-3 datasheet.pdf
PROXIMITY SENSOR M12 4MM PNP NO datasheet.pdf
RES 493 OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
PUNCH datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
TAPE 5907 VHB FOAM 4" X 72YD datasheet.pdf
CAP FILM 100NF 5% 160VDC datasheet.pdf