Susumu PRG3216P-4530-B-T5
PRG3216P-4530-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
PRG3216P-4530-B-T5
Brief Description
RES SMD 453 OHM 1W 1206 WIDE
Datasheet Download
PRG3216P-4530-B-T5.pdf
Availability of PRG3216P-4530-B-T5
QUANTITY
PRG3216P-4530-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of PRG3216P-4530-B-T5
Internal Part NumberEIS-PRG3216P-4530-B-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)453
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PRG3216P-4530-B-T5
Related LinksPRG3216P-, PRG3216P-4530-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
PRG3216P-4530-B-T5 Details Description
Related parts for PRG3216P-4530-B-T5
OSC XO 25.000MHZ CMOS TTL SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 5MHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
LED 5MM VERT HE DIFF GRN PC MNT datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 400W datasheet.pdf
MODEL 711 TAP SWITCH 7A 125V datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf