Vishay/Sprague CWR26MH106KCHC
CWR26MH106KCHC picture photo
Mfg. Part Number
CWR26MH106KCHC
Brief Description
CAP TANT 10UF 10% 35V 2915
Datasheet Download
CWR26MH106KCHC.pdf
Availability of CWR26MH106KCHC
QUANTITY
CWR26MH106KCHC Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26MH106KCHC
Internal Part NumberEIS-CWR26MH106KCHC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
SeriesMilitary, MIL-PRF-55365/13, CWR26
PackagingBulk
Capacitance10µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)500 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2915 (7338 Metric)
Size / Dimension0.285" L x 0.150" W (7.24mm x 3.81mm)
Height - Seated (Max)0.125" (3.17mm)
FeaturesMilitary
Failure RateC (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26MH106KCHC
Related LinksCWR26MH, CWR26MH106KCHC Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26MH106KCHC Details Description
Related parts for CWR26MH106KCHC
CAP CER 33PF 100V NP0 1825 datasheet.pdf
LOUVER 6-RING MLC 9 1/2" DIA datasheet.pdf
CAP ALUM 0.22UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 125MW SSMINI3 datasheet.pdf
RES 3.32 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 230.7K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
D SUB FE PCR 13W3_50 OHMS_S4_4-4 datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
OSC MEMS 156.25MHZ LVDS SMD datasheet.pdf